Gyurcsányék szinte beérték az MSZP-t
A DK és az MSZP szinte fej-fej mellett állnak a Fideszből származó információink szerint. A Jobbik a második, az Együtt-PM bejutott, az LMP még billeg.
A DK és az MSZP szinte fej-fej mellett állnak a Fideszből származó információink szerint. A Jobbik a második, az Együtt-PM bejutott, az LMP még billeg.
A francia nemzetgyűlés feloszlatását és az arányos választási rendszer bevezetésével új választások kiírását kérte vasárnap a köztársasági elnöktől Marine Le Pen, a szélsőjobboldali euroszkeptikus Nemzeti Front elnöke, miután az első becslések szerint pártja 25 százalékos eredménnyel jelentős győzelmet aratott az európai parlamenti választásokon.
A Fidesz semmi esetre sem tehet róla, hogy a magyarok nagy ívben tettek az EP-választásra, legalábbis a stábunknak nyilatkozó fideszes politikusok szerint ez az unió hibája, nem pedig a Fideszé. Persze, a meleg és a gyereknap is belejátszhat.
Rendben zajlott le a választás, a részvételi arány nem fogja elérni a 30 százalékot - mondta a Nemzeti Választási Iroda vezetője, Pálffy Ilona kicsivel hét óra után. Fél órával az urnák zárása előtt összesen 2 220 425 választópolgár adta le szavazatát: a legtöbben Budapesten (36,42%), legkevesebben Hajdú-Bihar megyében (22,86%) szavaztak, tizenhárom helyen pedig 100 százalékos volt a részvételi arány. A III. kerületben a szavazóurnára rászakadt a plafon, ami miatt át kellett költöztetni máshova a szavazókört. Pozsonyban nem volt áram, de mivel sütött a nap, ezért nem is volt szükség áramra. Összességében tehát érdektelenség és gyatra részvételi arány jellemezte az európai parlamenti választást. Magyarországról összesen hat párt, illetve pártszövetség küldhet képviselőket az EP-be: a Fidesz-KDNP 12, a Jobbik 3, az MSZP 2, a Demokratikus Koalíció 2, az Együtt-PM 1, az LMP 1 mandátumot szerzett. Orbán Viktor szerint a Fidesz nagyon győzött, Vona Gábor örült, hogy másodikként ők lehetnek a Fidesz váltópártja, az MSZP felajánlotta a testület lemondását, ennek az Együtt-PM nagyon örült, Gyurcsány pedig megüzente, meghatározó szerepet akarnak a baloldal kialakításában.
A Mandiner az egyes szavazókörökből kiszivárgott információk alapján azt írja, hogy az Együtt-PM, az LMP és a DK is több szavazatot kaphatott Budapesten, mint az MSZP. A hvg.hu saját forrásai az értesülést megerősítették. Vidéki nagyvárosokban is hasonló eredményekről tudunk.
A Fidesz új neve minden jel szerint Tiszteletet a magyaroknak lett. Bármilyen valószerűtlennek is hangzik ez, láthatják, hogy munkatársainknak a Fidesz eredményváró rendezvényét a Tiszteletet a magyaroknak sajtóbejáróján keresztül kell megközelíteniük.
A szavazóurnát elhagyók megkérdezésével készített előrejelzések szerint a szélsőbaloldali Sziriza párt nyerte a vasárnap tartott európai parlamenti választást Görögországban.
Németországban konzervatív győzelmet jeleznek a vasárnapi európai parlamenti (EP-) választás után megjelent első nem hivatalos becslések. Az előrejelzések alapján az EP történetében először egy német euroszkeptikus párt és egy neonáciként számon tartott német párt is szerez képviseletet az Európai Unió multinacionális parlamenti közgyűlésében.
Hat párt jutott be az EP-be: a Fidesz-KDNP 12, a Jobbik 3, az MSZP 2, a Demokratikus Koalíció 2, az Együtt-PM 1, az LMP 1 mandátumot szerzett az európai parlamenti választáson vasárnap. Orbán Viktor szerint a Fidesz nagyon győzött, Vona Gábor örült, hogy másodikként ők lehetnek a Fidesz váltópártja, az MSZP elnöksége testületileg felajánlotta lemondását, ennek az Együtt-PM nagyon örült, Gyurcsány pedig megüzente, meghatározó szerepet akarnak a baloldal kialakításában.
Fotósorozatot közölt az MTI egy nyírségi mozgóurnás szavazásról. Az egyik képen azt is látni lehet, hogy valószínűleg kire szavazott. Az MTI visszavonta a képet.
Különösebb változást nem hozott az EP-választás Ausztriában, bár erősödtek a populisták és a zöldek
Az Európai Néppárt elnöke szerint nem lehet becsapni a választókat, ha azt mondták, hogy az ő jelöltjük, Jean Claude Juncker, vagy a szocialistáké, Martin Schulz lesz az Európai Bizottság elnöke, úgy ehhez kell tartaniuk magukat. Csakhogy Joseph Daul ezzel éppen ellentmond a Junckerben a magyaroknak "csak ártó" politikust látó Orbán Viktornak, aki szerint ők nem támogatják a luxembourgi jelöltet.
Az Európai Parlament (EP) magyar tagjainak választásán vasárnap 15 óráig a szavazásra jogosultak 19,53 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
A DK szerint több delegáltjuk nem vehetett részt egy III. kerületi szavazatszámláló bizottság munkájában vasárnap délelőtt az európai parlamenti (EP-) választáson, mert a polgármesteri hivatalban "igazoló papírok" tűntek el. Az önkormányzat az MTI megkeresésére ugyanakkor azt közölte, a DK egyik delegáltja nem abban a szavazókörben jelent meg, amelyikbe delegálták, egy másik delegáltjuk pedig esküokmánya nélkül érkezett oda.
Orbán Viktor a 11 órás adatok után azt mondta, a részvételi arány az elfogadható kereteken belül van. Azóta tovább nőtt a lemaradás minden eddigi szavazáshoz képest.
A kormányfő szerint még az elviselhetőség határán belül van a részvételi arány.
Míg április 6-án az MTI vezére parancsolta ki a fotósát a teremből, ahova Orbán Viktort várták szavazni, most a távirati iroda is készíthetett képet a kormányfőről.
A borsodi településen 11-ig senki sem szavazott, a következő két órában azonban az 54 erre jogosult közül 8 személy szavazott. Ez 14,81 százalék.
Egy ország négy megfigyelője regisztrálta magát a Nemzeti Választási Irodánál (NVI) az Európai Parlament (EP) magyar tagjainak vasárnapi választására - derül ki az NVI vasárnapi adataiból.
Az erre jogosultak mindössze 11,53 százaléka szavazott 11 óráig.